Araçlarda zaman zaman sıyrık, çizik gibi küçük hasarlar meydana gelebilmektedir. Bu hasarlar araç dururken ya da seyir halindeyken oluşabilmekte ve genellikle tampon, çamurluk, kapı gibi alanlarda oluşmaktadır.Bu hasarlar mini yama yöntemiyle giderilebilmektedir. Bu yöntem uygulanırken amaç aracın orijinalliğini büyük ölçüde korumaktır ve değer kaybı yaşanmamasını sağlamaktır. Mini Yama Yönteminin Uygulanışı Onarım bölgesini küçük tutularak uygulama yapmak önemlidir. Onarım boyası, verniği orijinal boya katına uyumlandırılır. Bunun için özel bir teknik kullanılır. Bu yönteme ‘Amerikan know-how’lı mini yama yöntemi’ denir. Biz Doğan Motors olarak kaliteli malzemeler kullanarak ve işçilikte gösterdiğimiz titizlikle boya çatlak tamirini bu yöntemle en iyi şekilde gerçekleştiriyoruz.

Mini Yama

TAMPON VE PLASTİK PARÇA TAMİRİ

Araçların tamponlarında bazen hafif bazen de orta şiddetli çatlak, sıyrık, kopuk ya da göçük gibi deformasyonlar oluşabilir. Bunlar kimi zaman iç yüzeyde kimi zaman da dış yüzeyde meydana gelebilir. Genellikle tampon değiştirmek gerekse de hasarın ölçüsüne göre mini onarım hizmetleri dahilinde aracın orijinalliğini bozmadan ve parça değişimine neden olmadan Doğan Motors tarafından onarım gerçekleştirilebilmektedir.

TAMPON VE PLASTİK PARÇA TAMİRİ

Araçların tamponlarında bazen hafif bazen de orta şiddetli çatlak, sıyrık, kopuk ya da göçük gibi deformasyonlar oluşabilir. Bunlar kimi zaman iç yüzeyde kimi zaman da dış yüzeyde meydana gelebilir. Genellikle tampon değiştirmek gerekse de hasarın ölçüsüne göre mini onarım hizmetleri dahilinde aracın orijinalliğini bozmadan ve parça değişimine neden olmadan Doğan Motors tarafından onarım gerçekleştirilebilmektedir.Bu nedenle bu tür hasarlarınız meydana geldiğinde parça değişikliğinden önce deneyimli personelimize danışarak hasarın tespiti ve onarım hizmetinin gerçekleştirilip gerçekleştirilemeyeceği yönünde bilgi alabilirsiniz. Böylece kasko poliçelerinde yer alan hasar limitlerine göre kaskonun korunarak onarımın gerçekleştirilmesiyle ilgili en gerçekçi şekilde yardımlarımızı alabilirsiniz. Her türlü araç tamir işleminde siz değerli müşterilerimizin yanındayız. Arka tampon göçük düzeltme ve tampon çiziklerinde profesyonel kadromuzla hizmet vermekteyiz. Plastik tampon ve parça tamiri özellikle ve maliyet açısından oldukça faydalar sağlamaktadır. Yenisiyle değiştirilmesine gerek kalmadan tamir ve düzeltme işlemi yapılır. Böylece yeni parça alınmasına gerek kalmaz ve maliyet açısından oldukça kar edilir. Hasar tipi ve büyüklüğüne göre tamir işlemine karar verildiği andan itibaren de uzun süren değişim işlemlerinin önünegeçilir ve zamandan tasarruf edilir. Uygulanan bu yöntem otomobilinizin orijinal görüntüsünün korunması açısından çok etkilidir. Aracınıza sıçrayacak cisimlere karşı koruma sağlar. Özellikle yolda araçların ön yüzeylerine sıçrayan cisimlerin zararının en aza indirecek bir yöntemdir. Darbe emicidir ve bu nedenle güçlü bir koruma sağlamaktadır. Solma, soyulma ve sararma yapmadığı gibi çatlamaz ve şeffaf bir özelliğe sahiptir. Yüzde yüz olan bu şeffaflık aracın orijinal görüntüsünü bozmamaktadır. Çeşitli kalınlıkları mevcuttur. 150 ve 200 mikronluk kalınlık seçeneği bulunur ve boyaya hiçbir şekilde zarar vermemektedir. Ultraviyole ışınlarını geçirmediğinden aracın güneşten solmasının önüne geçer. Kimyasal maddelere hatta yağlara karşı da dayanıklı yapısı araç boya yüzeyinin tahribatını önlemektedir. Uygulandığında araç orijinal boya parlaklığında olmaktadır, böylece orijinal renkte bir değişiklik olmaz. İstenildiği zaman çıkarılabilir ve bu işlem orijinal boyaya zarar vermez, leke ya da iz bırakmaz. Koruma filmi çıkarıldıktan sonra çıkarılan bölgeyle diğer bölgeler arasında renk farkı olmaz.


CAM KORUMA FİLMLERİ

Basit fakat aracın korunması için oldukça etkili bir uygulamadır. Cam filmleri izolasyon görevi gördükleri için ultraviyole ışınlarının zararlı etkilerine karşı aracınızı korur. Özellikle araç koltuklarının ve gövde bölümünün solmasını engeller. Bir diğer önemli etkisi ise camların darbe aldığında parçalanmadan kalmasını sağlamasıdır ve aynı zamanda camda oluşacak çizikleri önlemesidir. Klimanın daha etkin soğutmasına yardımcı olur çünkü güneş ışığını engelleyici özelliği vardır. Tercihen yolcuların ve sürücünün görünülürlüğünü etkilediği, azalttığı için mahremiyetin korunması amaçlı da kullanılabilmektedir. Araç içerisinde bırakılan eşyaların dışarıdan görünmesini engellediği için hırsızlığa karşı bir yöntem olarak da tercih edilmektedir.

FAR SARARMASI VE TEMİZLEME YÖNTEMİ


Farlar ufak çarpmalarda dahi kolay hasar alan bölümler olduğu için dayanıklı bir malzeme olan polikarbon maddesinden üretilir. Çizikler ve güneş ışınları farlara kolay zarar vereceğinden polikarbon akrilik malzemesiyle kaplanarak bu zararın önüne geçilmesi sağlanır. Ancak akrilik malzemesinde zaman zaman aşınmalar meydana gelebilir. Bunun en önemli nedeni uygun olmayan temizlik maddelerinin kullanılması ve güneş ışınlarıdır. Akrilik madde çeşitli nedenlerle zarar görüp aşındığında ise zararlı maddeler ve güneş ışığı direkt polikarbon maddeye temas eder ve sararma gerçekleşir. Camlarda oluşan bu sararma görüş bulanıklığına neden olur. Bu nedenle far camlarının düzenli aralıklarla kontrol edilerek temizleme işleminin gerçekleştirilmesi gerekir. Bu temizleme işlemi uygun ellerde ve uygun temizlik malzemeleriyle yapılırsa sürüş esnasında gerçekleşecek far kaynaklı görüş sorunlarının önüne geçilebilir. Biz Doğan Motors olarak otomobilinizle ilgili her türlü onarım işlemini profesyonel ekipman ve işçilikle yapmaya özen gösteriyoruz.


KAPUT KORUMA FİLMİ 

Uygulanan bu yöntem otomobilinizin orijinal görüntüsünün korunması açısından çok etkilidir.  

Aracınıza sıçrayacak cisimlere karşı koruma sağlar. Özellikle yolda araçların ön yüzeylerine sıçrayan cisimlerin zararının en aza indirecek bir yöntemdir. Darbe emicidir ve bu nedenle güçlü bir koruma sağlamaktadır. Solma, soyulma ve sararma yapmadığı gibi çatlamaz ve şeffaf bir özelliğe sahiptir. Yüzde yüz olan bu şeffaflık aracın orijinal görüntüsünü bozmamaktadır. Çeşitli kalınlıkları mevcuttur. 150 ve 200 mikronluk kalınlık seçeneği bulunur ve boyaya hiçbir şekilde zarar vermemektedir. Ultraviyole ışınlarını geçirmediğinden aracın güneşten solmasının önüne geçer. Kimyasal maddelere hatta yağlara karşı da dayanıklı yapısı araç boya yüzeyinin tahribatını önlemektedir. Uygulandığında araç orijinal boya parlaklığında olmaktadır, böylece orijinal renkte bir değişiklik olmaz. İstenildiği zaman çıkarılabilir ve bu işlem orijinal boyaya zarar vermez, leke ya da iz bırakmaz. Koruma filmi çıkarıldıktan sonra çıkarılan bölgeyle diğer bölgeler arasında renk farkı olmaz.